KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464302
nr 1346 4302
Ragnar Ehrnfelt
(1885-1970), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad R Ehrnfelt, daterad 1945. Olja på duk, 59x71 cm
Ragnar Ehrnfelt, svensk målare och skulptör född 1885, död 1970.
Utrop:
500 kr
måndag 7 september 2020
kl 18:09:55
Ragnar Ehrnfelt
Läs mer om Ragnar Ehrnfelt